בימה - תיבה

View the embedded image gallery online at:
http://www.glml.co.il/%D7%91%D7%99%D7%9E%D7%94#sigProId11780bc7f4

בימה 

הבימה (או: התיבה) היא אחד הדברים הראשונים ששמים לב אליו כשנכנסים לחלל בית הכנסת. כיאה לשמה, הבימה מוגבהת על מנת לאפשר לאדם העומד עליה לדבר אל קהל המתפללים ובתוך הבימה יש חלל אליו מכניסים את ספר התורה בעת קריאה בתורה. אמנם הבימה היא חלק פרקטי מכל בית כנסת אך היא ללא ספק גם פריט עיצובי וב"גילופי מלכות" מתחשבים בשני הצרכים הללו ומנסים להתאים את הבימה גם לקהל המתפללים וגם לתפאורת בית הכנסת אליו היא עתידה להיכנס.

סוגים של בימות

צוות המפעל, המכין רהיטים לבתי כנסת כבר משנת 1995, עובד תחת עינו הפקוחה של אומן הגילוף ולדימיר קרגפולוב יחד עם בנו ולרי. ולדימיר עוסק בעבודת הגילוף כבר עשורים רבים והעביר באהבה רבה ובתשומת לב את המלאכה לבנו ולשאר עובדי המפעל. כאשר מתחילים בייצור בימה, ראשית בוחנים את חלל בית הכנסת, מודדים את המידות המדויקות לבימה ובוחרים את העץ המתאים ליצור הפריט. הגילופים נעשים בעבודת יד בלבד ונבחרים בקפידה מתוך שלל העיצובים בהם מתמחה הצוות.

בימה מבית גילופי מלכות

ב"גילופי מלכות" יש דבר אחד שעליו לעולם לא מתפשרים והוא איכות הרהיטים היוצאים מפתח המפעל. אומני הגילוף משקיעים את כל זמנם בבדיקת הרהיט לאורכו ולרוחבו, מוודאים שכל חריטה וכל גילוף נמצא במקום הנכון ומייצרים פריט שיהיה ראוי גם להיכלי קודש. כל בימה היוצאת תחת ידיהם של אומני הגילוף נעשית באמונה ובהתכוונות רבה ולבטח תהיה פריט מרכזי שימשוך את תשומת לבם של כל המתפללים כאחד.