מאמרים | גילופי מלכות | ריהוט לבתי כנסת

מגלפים באמונה

גילופי מלכות - מגלפים באמונה

ב"גילופי מלכות" דוגלים ביצירת רהיטים שיתאימו לכל ימות השנה. כשצוות האומנים מייצר ארון קודש הם רוצים שהארון יראה טבעי בתפילה של יום חול בדיוק כמו שיתאים לתפילה של ערב חג.

מטרתם העיקרית היא להתייחס לרהיטי הקודש כמו אל יצירות אומנות. הם מקדישים מחשבה רבה לבחירת העץ איתו יעבדו ולאחר מכן מגלפים כל רהיט בעבודת יד. במהלך תהליך העבודה הצוות מנסה ככל האפשר להתאים את ארון הקודש לתפאורה ולאווירה בבית הכנסת אליו הוא יכנס.

am8a7129

תהליך היצירה

צוות גילופי מלכות כולו, עובד מתוך אמונה, ורצון אמיתי להחדיר את האמונה הזו אל תוך הפריט אותו הם יוצרים. כל חריטה בעץ מלאת משמעות וכוונה ומובילה אותם אל החריטה הבאה. בגילופי מלכות מאמינים שרהיטי בית הכנסת מהווים חלק מן הנשמה שלו ומשמשים רקע לתפילה עצמה ולכן חשוב להם לדעת שהוציאו משערי המפעל את הפריט המדויק והמוקפד ביותר.

am8a7252

קהל המתפללים

כשאחד האומנים במפעל יוצר רהיט, בין אם זה ארונות קודש , ספרייה, בימה או אפילו גילוף הכתר לארון קודש קיים אחד הדברים שהוא רואה לנגד רוחו זה את קהל המתפללים. מטרתו של הצוות היא ליצור רהיט שחזותו תהדהד ותרשים את כל מי שמגיע להתפלל, גברים ונשים, ילדים ומבוגרים, דתיים וחילונים כאחד. האומנים מאמינים שרהיט שמיוצר במפעל, כזה שנעשה מתוך כוונה ואמונה, במלאכה עדינה ומוקפדת, הוא רהיט שישאיר רושם על כל אחד שנכנס בשערי בית הכנסת.  

am8a7268